czas wolny, hobby i zainteresowania, studenckie życie, studia

Gry planszowe – sposób na relaks w czasie sesji

Na wielu uczelniach w Polsce trwają jeszcze sesje, pewnie nie jeden z was czeka z niecierpliwością na przerwę międzysemestralną.  A tu czeka jeszcze nauka do ostatnich egzaminów, przyswojenie materiałów do kolejnych kolokwium, i może jakaś poprawka…Jak tu znaleźć czas na „relaks” dla mózgu.  Z pewnością dobrym rozwiązaniem, coraz bardziej popularnym wśród młodych ludzi są gry planszowe.

pinterest
pinterest

Pewnie dla wielu z was gry planszowe mogą wydawać się oldschoolowe, bo zetknęliście się z nimi jeszcze w dzieciństwie. Obecnie „wracają do łask” i stają się coraz bardziej popularne nie tylko w środowisku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale i w akademickim. Kilka lat temu nastąpił duży boom na planszówki, w wielu sklepach znajdziemy bogatą ofertę gier.

Zarówno edukacyjne, jak i imprezowe gry planszowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Jest wiele rodzajów planszówek: przygodowe, zręcznościowe, strategiczne, wojenne – to proste gry, które opanujemy w kilkanaście minut. Gwarantują dobrą zabawę oraz testują umiejętności logicznego myślenia i przewidywania (zwłaszcza gry strategiczne).

Na ćwiczenie pamięci najlepsze będą gry typu memory, które znajdziemy w niektórych sklepach internetowych (polecam www.gryplanszowe.pl). Równie dobre są wszelkiego rodzaju zgadywanki oraz szybkie pytania i odpowiedzi. Gdy potrzebujemy poćwiczyć koncentrację, warto poświęcić kilka godzin na układanie puzzli lub grę w warcaby.

Jeśli nie masz ochoty na spotkanie ze znajomymi, możesz poćwiczyć pamięć on-line na różnych planszówkach. Najpopularniejszą stroną jest chyba www.kurnik.pl, tutaj pograsz z prawdziwymi maniakami scrabli. Jednak najwięcej emocji budzą gry na „żywo” przy jednym stole, które pozwalają na edukację połączoną z rozrywką, i to w dobrym towarzystwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *