kierunki studiów, rynek pracy, studia, wykształcenie a praca

Grafika komputerowa – nowe możliwości na uczelni w Krakowie

Nikogo nie trzeba przekonywać do faktu, że rynek pracy w naszym kraju ulega permanentnym przeobrażeniom. Młodzi ludzie stają przed koniecznością nieustanego dokształcania, przekwalifikowywania się i zmiany pracy.  Sytuacja szczególnie dotyczy absolwentów kierunków humanistycznych, zwłaszcza artystycznych. Dobra wiadomość jest taka, że na rynku reklamy wyraźnie brakuje osób z artystycznym zacięciem, to znaczy takich, którzy będą w stanie samodzielnie projektować grafiki, pisać hasła reklamowe i sprawnie posługiwać się multimediami. Ogromną szansą dla  ludzi kreatywnych są studia podyplomowe na grafice reklamowej w Krakowie.

źródło:pinterest
źródło:pinterest


Wyższa Szkoła Europejka w Krakowie od 2014 roku wprowadza innowacyjny kierunek studiów: grafikę reklamową i multimedia. Program zajęć zdecydowanie różni się od tego, który proponują inne uczelnie w Polsce, uczące młodych ludzi na studiach z zakresu grafiki komputerowej. Studia w Krakowie mają na celu już od pierwszego semestru kształtować wiedzę z zakresu percepcji wzrokowej, marketingu, brandingu i copywritningu. Oczywiste jest to, że wszyscy uczestnicy biorą udział w zajęciach obsługi programów komputerowych (tak jak na wielu innych uczelniach w Polsce). I tak w ramach grafiki edytorskiej studenci uczą się Adobe InDesign, a w ramach grafiki interaktywnej: Adobe Flash, Adobe Dreamweaver. Dla wszystkich obowiązkowe są następujące programy: Adobe Ilustrator, Adobe Photoshop i After Effects. W programie studiów nie zabraknie zajęć z psychologii reklamy, obsługi klienta i elementów wizualizacji (czego zdecydowanie brakuje na wielu uczelniach w naszym kraju).

To studia dla osób, które uwielbiają projektować i rozwijać się artystycznie. Aby odnieść sukces zawodowy po takim kierunku, niezbędna jest wiedza z zakresu marketingu, umiejętności technologiczne oraz posiadanie artystycznego środka wyrazu swoich pomysłów. Nie wspomnę już o predyspozycjach osobowych, ale one istotne są w każdym zawodzie, szczególnie w przypadku osób rozpoczynających swoją przygodę z marketingiem oraz reklamą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *