akcesoria biurowe, Biuro i biurko

Gadżety biurowe dla leworęcznych

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu pisanie lewą ręką było uznawane za odstępstwo od pewnej „normy”. Małe dzieci były za to karcone w szkole, a w domu zmuszane do nauki pisania prawą ręką – takie sceny prezentują sam stare i kultowe filmy z lat. 60.  Na szczęście, obecnie niektóre osoby o lewostronnej lateralizacji są uważane za jednostki wybitne, ponieważ posiadające ukryte zdolności artystyczne i manualne. Na dowód tego wystarczy wymienić leworęczne osoby w historii ludzkości,  takie jak Leonardo da Vinci i Michał Anioł. Faktem jest jednak to, że tzw. lewusy mają problem od najmłodszych lat z trzymaniem oraz pisaniem piórem tradycyjnym. Czynność może sprawiać pewną trudność, chyba, że wyposażymy się w odpowiednie akcesoria biurowe.

pinterest
pinterest

Mam na myśli głównie pióra, które sprawiają chyba najwięcej trudności osobom piszącym lewą ręką. Wystarczy napisać kilka słów, aby w jednej sekundzie zetrzeć wszystko, co zostało już „przelane” na papier. Niektórzy producenci artykułów piśmienniczych oferują produkty zapewniające płynne pisanie „pod kątem” i bez nieestetycznych kleksów. Pióra dla leworęcznych są idealnie wyprofilowane, mają atrament szybkoschnący. Większość „lewusów” popycha pióro od lewej do prawej ręki, w efekcie powstają zabrudzenia i rozmazanie pisma, szczególnie, gdy używamy standardowych artykułów piśmienniczych.  Pióra wyposażone w specjalną końcówkę, pozwalającą na dopasowanie do palców lewej ręki. Używanie tych przedmiotów jest bardzo wygodne i zapobiega niepotrzebnemu stresowi.

Na rynku artykułów biurowych znajdziemy także długopisy i ołówki dedykowane dla leworęcznych. Komfortowym rozwiązaniem są także nożyczki, strugaczki i myszki do komputera dla tych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *