czas wolny, studenckie życie, wizytówki

Dzień Babci i Dziadka – o czym warto pomyśleć?

W typowym polskim kalendarzu daty 21 i 22 stycznia nie są zazwyczaj zaznaczone na czerwono. Ale jeśli utrzymujecie kontakt ze swoją rodziną dwie generacje wstecz – to dobra okazja, by się przypomnieć. Przedstawiamy kilka pomysłów na prezent z tej okazji.

Okazja do wspominania wesołych momentów przez zdjęcia może być jednym z lepszych prezentów. Źródło: Pixabay.com.
Okazja do wspominania wesołych momentów przez zdjęcia może być jednym z lepszych prezentów. Źródło: Pixabay.com.

Na całym świecie pomysł wydzielenia specjalnego dnia przeznaczonego na celebrowanie relacji z dziadkami popularyzowany był dopiero w drugiej połowie XX wieku. W Polsce o Dniu Babci zaczęło się mówić szerzej w latach 60., a od Dniu Dziadka – w latach 80. Ale nie miejmy wątpliwości – chyba już każdy, kto ma wnuki, zapamiętał tę datę i może bez zbytniego przejęcia, ale zauważa, czy ktoś złoży mu życzenia albo odwiedzi. Jeśli chodzi o kontakt, sprawa jest prosta – często wiele można osiągnąć po prostu dzwoniąc na 5 minut do babci czy dziadka. A jeśli chcemy jakoś uczcić okazję prezentem, w jakich kategoriach w sklepie możemy go szukać?

Starsze pokolenie zazwyczaj dużo bardziej niż młodsze przywiązuje wagę do mieszkania i posiadania przedmiotów pod ręką, dlatego też do najpopularniejszych prezentów dla dziadków należą właśnie elementy wyposażenia domu. W epoce cyfryzacji wzięciem cieszą się zwłaszcza elektroniczne ramki do zdjęć, które nieraz posiadają już np. ustawienia pozwalające na zdalne „uaktualnianie” zawartości, tak by wyświetlały się nowe zdjęcia. Digitalizacja kolekcji zdjęć zajmuje czasem nieco czasu, ale jest przez to jeszcze bardziej wartościowym prezentem. Także tradycyjne ramki na zdjęcia czy obrazki zazwyczaj się przydadzą. Prezentem dla osoby spędzającej czas w domu mogą być zrobione w pomysłowy sposób kapcie, biżuteria, wyposażenie kuchni, koce itp.

Jeśli babcia czy dziadek sami poruszają się choć trochę w świecie cyfrowym, tablet czy czytnik e-booków mogą być najwygodniejszymi i najbardziej przystępnymi narzędziami do spędzania ciekawie czasu. A jeśli nie – wino i książka to nadal powszechnie cenione prezenty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *