kierunki studiów, studia

Drugi kierunek znowu za darmo

Zmiany zmiany i jeszcze raz zmiany czekają studentów od października 2014 roku. Już od najbliższego roku akademickiego zacznie obowiązywać nowy przepis dotyczący zniesienia opłat za kolejne kierunki studiów. Jeszcze rok temu decydując się na drugi kierunek musiałeś uiścić opłatę na uczelni. Nowelizacja ustawy ma sprawić, że młodzi ludzie będą mieli szansę kształcenia się na kilku płaszczyznach. W obliczu ciągle zmieniającego się rynku pracy wybór drugiego kierunku może okazać się koniecznością dla wielu studentów…

źródło:pinterest
źródło:pinterest


Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ma misję – chce walczyć z bezrobociem wśród młodych. Pragnie już na etapie uczelni wprowadzić zmiany, które mają mieć realny wpływ na wybór kształcenia, a w dalszej przyszłości także pierwszej pracy. Studia mają być miejscem zdobywania praktyki. Innowacyjnym rozwiązaniem są studia dualne – będzie możliwość pracy i nauki jednocześnie.

Nowelizacja ustawy oznacza dla studentów szansę na lepszy start na rynku pracy. Zmiany przepisów mają za zadanie poszerzenie współpracy uczelni z przedsiębiorstwami w Polsce. W praktyce oznacza to większe możliwości na podjęcie staży, praktyk i pierwszej pracy. Wiele uniwersytetów w Polsce wprowadza także przedmioty fakultatywne, które kształtują umiejętności kluczowe na rynku pracy, m.in.: zarządzanie czasem, prowadzenie negocjacji w biznesie, podstawy przedsiębiorczości czy trening skutecznej komunikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *