Ekonomia i przedsiębiorczość: edukacja, inwestowanie, szkolenia pracowników

Dlaczego warto inwestować w szkolenia indywidualne?

Ciągle mało osób w Polsce myśli o szkoleniach jako  o inwestycji. Z założenia, edukowanie się ma nam przynieść dobro trwałe. Wiedzę, która nie straci na wartości, ale przyniesie nam takie czy inne korzyści, które przewyższą środki, które włożyliśmy. Ogólnie – proste. Warto jednak pamiętać, że nic nie ma za darmo. Jeśli przyjmujemy powszechną wiedzę, np. w szkołach, musimy się liczyć z tym, że to samo zrobiły miliony ludzi, a więc w kontekście rynku pracy robi to ogromną konkurencję. Jeśli jednak zdecydujemy się na specjalne szkolenie związane z danym zawodem, możemy stanąć o głowę nad innymi.

szkolenia indywidualne
Nowoczesne szkolenia.
Źródło zdjęcia: www.jisc.ac.uk

Jak wybrać szkolenie?

 

Szkoła uczy nas wiedzy, ale przynajmniej oficjalnie, nie stawia wymagań dotyczących umiejętności społecznych, psychicznych, czy jak to bywa fachowo nazywane: umiejętności miękkich. Chodzi w gruncie rzeczy o robienie dobrego wrażenia, właściwie rozmawianie, bycie lubianym przez ludzi, przekonywanie ich, negocjowanie. A to przecież cel sukcesu zawodowego w wielu branżach. Najlepsze efekty na pewno da szkolenie, które związane jest z branżą, która nas interesuje. Dużo łatwiej się w nie zaangażować. Do tego warto przemyśleć, ile pieniędzy i czasu jesteśmy obecnie w stanie zainwestować, pamiętając, że szybki sukces nie zawsze jest gwarantowany. Dobre szkolenia to zazwyczaj takie, które uczą nas nie O rzeczach, ale ROBIĆ rzeczy. Sucha wiedza jest przyjemna, ale sukces w pracy zazwyczaj odnoszą ci, którzy wiedzą, jak działać i dzięki niemu nie tylko robią to skuteczniej, ale też z większą pewnością siebie i po prostu własną przyjemnością. Jeśli mamy na oku konkretną pozycję – warto prześledzić dokładnie ogłoszenia i zobaczyć, co jest poszukiwane.

 

Szkolenia dla handlowców

 

Handel stał się kluczową umiejętnością w dzisiejszych czasach, więc szkolenia sprzedażowe, jeśli są naprawdę dobre, wydają się zawsze dobrym pomysłem. Oczywiście, każdy konkretny zawód ma pewien zbiór szkoleń dostosowanych do danej sytuacji i produktu czy usługi, który sprzedajemy. Jednak równie ważną cechą dla handlowca jest znajomość samego siebie, dzięki której może lepiej zrozumieć, jak widzi go klient. Także to, jak komunikuje się z klientem, zwraca uwagę na korzyści produktu i jak skutecznie po prostu zamyka transakcję.

Jeśli szukasz ciekawych ofert szkoleń dla handlowców, znajdziesz je pod tym adresem: http://kontraktosh.pl/nasze-programy/szkolenia-otwarte/handlowanie-to-gra/zakres-szkolenia/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *