praca, wizytówki

Czym są akademickie inkubatory przedsiębiorczości?

Start w biznesie, zwłaszcza bezpośrednio po studiach, jest trudny. Warto jednak zaryzykować i zbudować coś własnego. Tym bardziej, że z pomocą przychodzą akademickie inkubatory przedsiębiorczości – specjalne instytucje, których głównym zadaniem jest wspieranie młodych i przedsiębiorczych ludzi z pomysłem na własny biznes w realizacji marzenia.

inkubator przedsiębiorczości

Source: wixlounge.com via Leslie on Pinterest

Akademickie inkubatory przedsiębiorczości to forma inkubatora przedsiębiorczości, których oferta skierowana jest do młodzieży i studentów. Przeważnie tworzone są w obrębie wyższej uczelni i mają za zadanie wspieranie absolwentów w tworzeniu własnego biznesu. Główne wsparcie, jakie oferują tego typu instytucje, to umożliwienie prowadzenia własnej działalności w oparciu o osobowość prawną inkubatora. Przedsiębiorstwo zakładane przez absolwenta nie musi być rejestrowane w urzędzie, bowiem działa w oparciu o NIP, REGON i wpis do KRS inkubatora – to znacznie obniża koszty i zmniejsza formalności, które utrudniają założenie firmy. Przedsiębiorstwo prowadzone w ramach inkubatora nie musi też opłacać składek ZUS.

Wśród pozostałych środków wsparcia można wymienić prowadzenie księgowości przez inkubator, wsparcie biurowe (m.in. możliwość korzystania z biura i wyposażenia), liczne szkolenia i porady prawne. Działalność na preferencyjnych warunkach można prowadzić przez 24 miesiące, można też zrezygnować w dowolnym momencie bez konsekwencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *