egzaminy, języki obce, rynek pracy, studia, wykształcenie a praca

Certyfikaty z języka angielskiego dla studenta

Znajomość języków obcych jest mile widziana w CV absolwenta każdej uczelni wyższej. Namacalnym dowodem umiejętności językowych są certyfikaty. Istnieje kilka międzynarodowych certyfikatów językowych, które dają duże możliwości i są szansą dla młodych na zwiększenie swoich możliwości na rynku pracy. Jakie certyfikaty warto mieć w „kieszeni” podczas szukania pracy?

pinterest
pinterest


W Polsce najpopularniejszym międzynarodowym świadectwem jest FCE (Firt Certyfikate In English) na poziomie średniozaawansowanym. Aby zdać ten certyfikat, należy przystąpić do egzaminu University of Cambridge ESOL, sprawdzającego następujące umiejętności: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu i mówienie. Jeżeli szukasz pracy w biurze, certyfikat FCE w zupełności ci wystarczy.

Certyfikat TELC (The European Language Certificates) natomiast jest opracowany przez Weiterbildungs-Testsysteme /WBT/ we Frankfurcie nad Menem będącą członkiem ALTE I daje możliwość uzyskania znajomości języka na kilku poziomach (od A1 do C2). Egzamin jest ukierunkowany na sprawdzenie umiejętności komunikacyjnych. Posiadanie certyfikatu TELC jest niezbędna na stanowiskach urzędniczych np. w Parlamencie Europejskim.

Trzeci i najmniej pożądany certyfikat w naszym kraju jest TOEFL (Test of English as a Foreign Language). Jest to egzamin sprawdzający umiejętności komunikacyjne w języku angielskim w środowiskach akademickich, składa się z kilku części: czytanie, pisanie, mówienie i rozumienie ze słuchu. TOEFL jest prestiżowym certyfikatem, cenionym szczególnie w środowisku akademickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *