praca

Branża IT – tutaj pracy jest najwięcej

Od początku 2014 roku obserwowany jest wzrost ofert pracy w informatyce. Na wielu portalach co piąte ogłoszenie skierowane jest do osób pracujących/ubiegających się o pracę w tej branży. Najbardziej poszukiwanym zawodem w Polsce jest programista, zaraz po nim inżynier oprogramowania i grafik komputerowy.

pinterest
pinterest


Na znalezienie pracy najwięcej szans mają specjaliści z minimum dwuletnim doświadczeniem zawodowym. W najgorszej sytuacji są absolwenci wkraczający na rynek pracy i napotykający się na trudności w znalezienia miejsca odbycia stażu i praktyk zawodowych. Najwięcej ofert pracy pochodzi z dużych firm, korporacji międzynarodowych, których siedziby znajdują się w następujących miejscach: Warszawa, Katowice i Wrocław. Bardzo często są to przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 250 osób. Firmy z branży IT powstają w Polsce jak grzyby po deszczu. Wielu przedsiębiorców z Europy Zachodniej szuka taniej i wykształconej „siły roboczej”. Podobno polscy informatycy postrzegani są w Unii Europejskiej jako profesjonaliści w każdym calu. W naszym kraju swoje siedziby mają takie firmy jak HP, NSN oraz Capgemini.

Branża IT jest „odporna” na kryzys na świecie, ciągle się rozwija i rekrutuje wielu pracowników. Informatycy są potrzebni także w administracji publicznej, edukacji, przemyśle i energetyce. Specjaliści IT są poszukiwani wszędzie tam, gdzie nie można obejść się bez sieci komputerowych.

Osoby pracujące jako programiści mogą liczyć na stałe i stabilne zatrudnienie. Ogromnym motywatorem w tym zawodzie są duże pieniądze. Informatycy zarabiają przyzwoicie i mają różne benefity, o których niektórzy mogą sobie tylko pomarzyć w swojej pracy. Bilety do kina, wejściówki na siłownie, dofinansowanie do wczasów zagranicą, stała opieka medyczna – to tylko niektóre bonusy dla osób pracujących w korporacjach z branży IT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *