akcesoria biurowe, artykuły papiernicze, Biuro i biurko

Bez papieru w biurze ani rusz

Do kupowania papieru do biura nie trzeba nikogo przekonywać. Codziennie tworzymy dokumenty, przygotowujemy prezentację, drukujemy i kserujemy – do tych czynności potrzebujemy dobrej jakości papieru kserograficznego. Na rynku artykułów papierniczych znajdziemy duży wybór papierów różniących się gramaturą, formatem, jasnością i gładkością. W sklepach kupimy także papiery uniwersalne, do druku atramentowego i laserowego. W wielu biurach potrzebować możemy także papieru fotograficznego. Poniżej kilka słów o rodzajach papieru, które warto mieć pod ręką w każdym biurze.

pinterest
pinterest

Papier ksero
Tradycyjny papier kserograficzny pasuje do 80% modeli drukarek. Zanim jednak zdecydujecie się na zakup papieru, warto sprawdzić etykietę produktu (wielu producentów zamieszcza informacje o tym czy papier sprawdzi się także do drukarek laserowych i igłowych). Najbardziej spełniający standardy urządzeń biurowych jest papier biały o gramaturze 80 g/m2. Osobiście odradzam zakup papierów o niższej gramaturze i nie gwarantuję zadowalającego druku na tego rodzaju artykułach biurowych. Wszyscy powinni wiedzieć, że najbielszy i najjaśniejszy jest papier biurowy klasy A.  No i warto zainwestować pieniądze w papier ekologiczny…

Papier foto
Urządzenia wielofunkcyjne w naszych biurach pozwalają na drukowanie zdjęć wysokiej jakości. Najlepszy do tego rodzaju usług jest papier fotograficzny przeznaczony do drukarek atramentowych (jest powlekany, kilkuwarstwowy, matowy lub błyszczący, jedwabny). Papier fotograficzny do drukarek laserowych nie cieszy się zainteresowaniem w zakładach poligraficznych, ja także odradzam jego używanie do przygotowywania prezentacji biurowych. Bardzo wyraźne zdjęcia osiągniemy stosując technikę termosublimacji, ale potrzebujemy do tego specjalnych urządzeń biurowych.

Papier samoprzylepny
Nigdy nie wiemy kiedy może nam się przydać papier samoprzylepny… To papier składający się z kilku warstw. Jedną z nich możemy przykleić na drzwiach, tablicy, ścianie, pudełku archiwizacyjnym i segregatorze. Papier samoprzylepny idealnie sprawdza się jako etykietą na opakowaniach płyt i dyskietek biurowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *