szkolenia pracowników

Angielski biznesowy dla firm

źródło:Pinterest
źródło:Pinterest

W świecie biznesu, efektywne komunikowanie się w języku angielskim jest bardzo istotne. Bez względu na to czy pracujesz w międzynarodowej korporacji czy lokalnej firmie, umiejętność zawierania umów handlowych oraz budowania relacji z klientem po angielsku jest wymagana przez wielu pracodawców. Niektóre firmy organizują swoim pracownikom szkolenia z zakresu języka angielskiego w biznesie. 

Szkolenia z zakresu business English odpowiadają na potrzeby osób, którzy chcą rozwijać umiejętności lingwistyczne. Pracownicy zapisując się na angielski organizowany przez pracodawcę, nie tracą czasu poświęconego na dojazdy do szkoły językowej, lektorzy bardzo często przychodzą do biura.  Takie kursy biznesowe prowadzi Speak Up – zobacz ofertę dla firm angielski w Speak up. Uczestnicy biorą udział w egzaminach weryfikujących wiedzę i przyporządkowywani są do grup według poziomu znajomości angielskiego.  Nieodzownym elementem kursów językowych dla firm są teksty i stałe monitorowanie procesu nauczania.

Lektorzy wybierają najskuteczniejsze metody nauczania, które zawsze są dostosowane do preferencji pracowników. Szkolenia dla firm opierają się na scenkach dramowych, w których uczestnik wciela się w rolę i bierze udział w formalnych spotkaniach biznesowych. W trakcie zajęć doskonali umiejętności z zakresu pisania e-maili, listów, sprawozdań oraz prowadzenia rozmów telefonicznych i handlowych. Ważnym elementem zajęć są ćwiczenia negocjacji biznesowych i przygotowania efektywnych prezentacji w języku angielskim. Na życzenie pracowników odbywają się także zajęcia z zakresu skutecznej komunikacji w trakcie podróży w interesach. Kurs języka angielskiego dla pracowników opiera się również na powtarzaniu słownictwa stricte związanego z branżą firmy. Biznesowy angielski w niektórych szkołach językowych przygotowuje do egzaminów Cambridge Business English Certificate.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *