Biuro i biurko, sprzęt biurowy

Drukarka atramentowa czy laserowa

Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że dobra drukarka to elementarne wyposażenie każdego biura. Powszechnie przyjęło się, że do użytku domowego najlepsza będzie zwykła atramentówka, natomiast w realiach biurowych warto używać laserówek. Wybór dobrego sprzętu do biura nie należy do prostych decyzji. Sprawdź czym się kierować podczas zakupu drukarki do firmy.

źródło:Pinterest
źródło:Pinterest

Powszechnie uważa się, że drukarki atramentowe odchodzą do lamusa. Jednak nadal zdjęcia wydrukowane na atramentówce są o wiele lepszej jakości niż na laserówce. Fotki uzyskane na drukarce laserowej mają słabe odwzorowanie kolorów i niedokładne wypełnienie. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzą się w formie ilustracji w dokumentacji biurowej. Natomiast biorąc pod uwagę kryterium jakości druku tekstów, prym wiodą drukarki laserowe.

Laserówki stają się popularnym wyposażeniem każdego biura również ze względu na koszt eksploatacji i czas druku. Myśląc o eksploatacji drukarki laserowej, warto wziąć pod uwagę następujące czynniki: wydajność tonera oraz producenta. Cena za jedną stronę w czerni wynosi około 10 groszy, zaś w kolorze około 50 groszy.

Dla niektórych pracowników biurowym istotne znaczenie przy wyborze sprzętu odrywa także poziom hałasu i pobór energii. Laserówki są o wiele głośniejsze niż atramentówki, zajmują znacznie więcej miejsca na biurku i pobierają sporo energii.

Największą zaletą laserówki jest to, że zawsze gwarantuje trwałość druku i nigdy nie mamy problemu z zasychaniem tuszu (co zdarza się bardzo często w biurach wyposażonych w atramentówki).

Nie wspomniałam również o cenie – oczywiście drukarki laserowe są o wiele droższe niż atramentowe. Nie ma sensu kupować taniej laserówki, ponieważ nie spełni swoich zadań. Ceny drukarek laserowych wynoszą na rynku od 400 do 2000 zł. Dobrą atramentówkę kupimy obecnie za 250 zł.

Jeśli drukujesz wiele arkuszy na raz w czerni i zależy ci na czasie, warto zdecydować się na zakup drukarki laserowej.  Szybko i tanio drukujesz dokumenty każdego dnia. Gdy więcej drukujesz w kolorze na papierze fotograficznych, zainwestuj w dobą atramentówkę.

Na rynku wybór urządzeń biurowych do drukowania jest naprawdę duży. Niemal każdy producent oferuje drukarki tych dwóch typów. Przed zakupem polecam poczytać opinie na temat modelu oraz sprawdzić ile kosztuje tusz i toner do wymarzonego sprzętu. Dobrze jest również prześledzić informacje na temat, jak sprawnie działa serwis. W końcu drukarka to rzecz, która lubi się psuć, jak każda inna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *